Przynosząc świąteczną radość swojej rodzinie

radość bożonarodzeniowa

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości i nadziei. To czas w roku, kiedy rodziny spotykają się i świętują narodziny Jezusa. Podczas tej radosnej okazji powinniśmy być wdzięczni za wszystko, co Bóg dla nas uczynił. W rzeczywistości powinniśmy robić, co do nas należy, aby pomagać innym. Oto kilka pomysłów na zaangażowanie rodziny w sprawienie świątecznej radości innym.

Po pierwsze, pamiętaj, że Bożym darem dla nas jest Jezus. Ten chłopczyk będzie długo oczekiwanym Mesjaszem. Jego życie i śmierć były wspaniałym przejawem miłości Boga do nas, a jego zmartwychwstanie daje nam nową nadzieję. Wszystko, co musimy zrobić, to przyjąć ten wspaniały dar.

Po drugie, zwróć uwagę na okrzyki radości aniołów. Kiedy wołali „Chwała Bogu na wysokościach” i „Szczęśliwej nocy!” byli posłuszni Bogu. Przynieśli pasterzom dobrą nowinę. I głosili, że cała ludzkość została pobłogosławiona. Ich słowa upewniły wszystkich słuchaczy, że Bóg naprawdę sprawia nam wielką radość.

Po trzecie, świętuj prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Najwspanialsza historia, jaką kiedykolwiek opowiedziano, dotyczy narodzin Chrystusa. Wielu z nas czytało lub oglądało tę historię i widziało radość, jaką przynosi. Ale często zapominamy o tym, jak ważne jest pamiętanie o narodzinach Chrystusa. Na najbliższe dwa tygodnie zaplanuj wydarzenia, które będą dobrą zabawą dla całej rodziny. Upewnij się, że otwierasz swój dom dla przyjaciół i rodziny, którzy mogą być smutni lub którzy nie mają dobrych świąt Bożego Narodzenia. Stawianie innych na pierwszym miejscu może zbliżyć Twoją rodzinę i sprawić, że będzie to szczęśliwsze miejsce.

Po czwarte, pamiętaj, że istnieje różnica między szczęściem a radością. Radość to bardziej magiczne słowo. Nie możemy uszczęśliwić siebie, ale możemy dawać innym i możemy pracować razem, aby nieść innym nadzieję. Ostatecznie powinniśmy skupić się na prawdziwym znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia i błogosławieństwach, jakie możemy przynieść potrzebującym.

Wreszcie, upewnij się, że masz bezpieczne i wygodne miejsce do życia. Nie możesz mieć wesołych świąt bez jedzenia, ale możesz mieć nieszczęśliwe, jeśli nie masz domu. Aby ci to ułatwić, miej zamrażarkę pełną jedzenia, aby zapobiec zamarzaniu lodówki. Nawet jeśli nie masz dużo pieniędzy, warto mieć miejsce, które możesz nazwać własnym.

Kilka kolęd, które idealnie nadają się do nabożeństwa, to: Anioły, które słyszeliśmy na wysokościach i Radość dla świata. Obie są nieco bardziej złożone niż wiele innych kolęd, ale są idealne dla mniejszych grup, a aranżacje zapewnią słuchaczom zajęcie przez kilka oktaw.

Te aranżacje są świeże i kreatywne oraz na tyle elastyczne, że można je zagrać w różnych tonacjach. Jeśli chcesz, aby twoi dzwonnicy byli zajęci w ciągu dwóch lub trzech oktaw, użyj „Idź, powiedz to w górach”.

Niezależnie od tego, czy śpiewasz w kościele, szkole, czy na imprezie społecznej, ten musical to wspaniały wybór. Jest nie tylko łatwy do nauczenia, ale także stanowi zabawny dodatek do programu wakacyjnego.

Back to top