4 wskazówki dotyczące kupowania najlepszej lampy biurkowej

Aby być precyzyjnym, ochrona oczu nie szkodzi oczom, a ludzkim oczom wygodniej jest czytać przy odpowiednim naturalnym świetle. Jedynym zadaniem lampy stołowej do ochrony oczu jest jak najdokładniejsze imitowanie takiego środowiska oświetleniowego. Obecnie rynek używa oświetlenia na poziomie AA do opisania dobrej lampy biurkowej, a dobra lampa biurkowa do czytania musi również uwzględniać temperaturę barwową i wskaźnik oddawania barw i tak dalej.

Jeśli chodzi o pytanie, jak wybrać lampę biurkową, redaktor może powiedzieć wprost, wystarczy skupić się na parametrach produktu.

1.Oświetlenie, jednolitość lamp

Iluminacja odnosi się do jasności lampy świecącej na stole, a równomierność odnosi się do nierównomiernego oświetlenia.

Norma krajowa określiła wymagania dotyczące natężenia oświetlenia i równomierności lamp stołowych, które są podzielone na dwa poziomy: krajowy A i krajowy AA.Różnica między normą krajową A i AA polega głównie na natężeniu oświetlenia stołowej i jednostce natężenie oświetlenia to Lux.

Kiedy czytamy i piszemy, nie istnieje tylko jedno źródło światła. Jeśli centralna jasność jest wysoka, a otaczająca jest stosunkowo ciemna, aby dostosować się do środowiska oświetleniowego o różnej jasności, źrenica będzie się powiększać i kurczyć, a oczy łatwo będą powodować zmęczenie. Wymaga to dobrej równomierności oświetlenia.Im wartość testowa równomierności oświetlenia jest bliższa 1, tym lepiej, co wskazuje, że oświetlenie jest bardziej równomierne.

2.Temperatura barwowa

Każdy może mieć wrażenie, że czytanie przez krótki czas w południowym słońcu sprawi, że oczy będą nie do zniesienia, ponieważ pozytywna temperatura barwowa południowego słońca jest zbyt wysoka, co łatwo podrażnić oczy. Mówiąc najprościej, temperatura barwowa decyduje o komforcie światła.Jeśli temperatura barwowa jest zbyt niska, światło ma tendencję do żółto-czerwonego i łatwo o sen. Jeśli temperatura barwowa jest zbyt wysoka, światło będzie miało tendencję do białego, co łatwo pobudzi oko.

Warto zauważyć, że wiele lamp biurkowych do nauki wymaga teraz ustawienia regulacji temperatury barwowej, a biurkową należy ustawić na około 4000 K podczas czytania.

3.Blu-ray

Ogólnie rzecz biorąc, koraliki do LED produkowane na rynku wykorzystują chipy LED wzbudzane niebieskim światłem ze względu na oszczędność energii.Niebieskie światło w zakresie 414 ~ 455 nanometrów jest najbardziej szkodliwe dla oczu.

W szczególności problem niebieskiego światła w tanich LED jest bardziej widoczny, jasność nie jest wysoka, a niebieskie światło łączy się, a nawet niektóre produkty emitują więcej niebieskiego światła niż inne źródła światła, co jest naturalnie szkodliwe dla oczu. Od niskiego do wysokiego są one oznaczone jako RG0 do RG3, a preferowana jest lampa do ochrony oczu RG0.

4.Stroboskop

Jeśli chodzi o stroboskopowe, większość lamp biurkowych może osiągnąć jedynie „brak efektu stroboskopowego widocznego gołym okiem”, a wszystkie lampy biurkowe pracujące pod napięciem przemiennym będą migotać, ale w różnym stopniu.

Nie musisz się zbytnio martwić o problem ze stroboskopem. Wahania samego prądu przemiennego są stosunkowo duże, więc po zakończeniu obniżania i prostowania należy użyć kondensatora i indukcyjności, aby prąd był bardziej stabilny. I ten proces można zrealizować zgodnie z zasadą obwodu, nawet biurkowa z tuzinem juanów i bezpłatną wysyłką.

Oczywiście droższe stołowe będą wyglądały lepiej na danych, projekt obwodu jest na miejscu i istnieje odpowiedni obwód napędowy do konwersji prądu przemiennego na prąd stały, co może zasadniczo rozwiązać problem stroboskopii. Z punktu widzenia bezpieczeństwa sterowanie stroboskopowe nie jest trudne, nawet niedrogie lampy biurkowe mogą to zrobić, nie mówiąc już o krajowej standardowej lampie biurkowej.

Back to top