Najlepsza lampa biurkowa chroniąca oczy VS zwykła lampa biurkowa

Najlepsza lampa biurkowa chroniąca oczy VS zwykła lampa biurkowa.

W życiu nasze oczy są niezwykle ważne, szczególnie dla studentów, dzieci i pracowników biurowych. Lampy biurkowe są powszechnie stosowanym sprzętem do oświetlenia domu i pracy, dlatego zdrowa i wygodna lampa biurkowa jest bardzo ważna.

Zastosowanie lamp stołowych jest bardzo szczególne. Ponieważ źródło światła lampy stołowej jest stosunkowo skoncentrowane i ma silną kierunkowość. Podczas czytania i pisania, jeśli światło jest zbyt blisko, światło jest zbyt silne i pojawia się odblask, który uszkadza okulary. Jeśli światło jest daleko, łatwo może zostać zablokowane przez głowę, ręce i górną część ciała, a także jest podatne na olśnienie.
Dlatego podczas czytania i nauki położenie głowicy lampy należy dostosować do jasności światła, położenia głowy użytkownika i położenia głowicy lampy, aby zapewnić odpowiednią jasność książki i pulpitu .

1.Rodzaj źródła światła

Ze względu na rodzaj źródła światła lampy halogenowe, świetlówki energooszczędne i lampy LED mają swoje mocne strony i nie są doskonałe. Dlatego możesz wybrać tylko rodzaj źródła światła zgodnie z cechami, na których najbardziej Ci zależy (np. widmo, stabilność światła).

2.Problem stroboskopowy lampa

Jeśli używasz lampy halogenowej/żarówki, wybierz lampę biurkową z prostym.włączaniem/wyłączaniem zamiast lampki biurkowej z własną funkcją ściemniania. Te ściemniające lampy biurkowe wykorzystują szybki prąd włączania/wyłączania, aby osiągnąć funkcję ściemniania, co spowoduje poważne problemy stroboskopowe.

Problem stroboskopowy

3.Marka lampy

Jeśli używasz świateł LED, powinieneś być bardzo ostrożny. Chociaż koszt lamp LED jest bardzo niski i jest wiele problemów, spróbuj wybrać uznane międzynarodowe marki, nie wybieraj lamp bez nazwy, OEM lub lamp biurkowych, które opierają się na bombardowaniu reklamą. Ponieważ wydajność lampy biurkowej LED jest związana nie tylko ze źródłem światła LED, ale także z obwodem, który je napędza. Bez względu na to, jak dobre jest źródło światła, gdy jest używane w tych lampach bez nazwy / OEM, często ma złe efekty świetlne (takie jak problemy stroboskopowe).

4.wysokość klosza

Wysokość i kąt klosza muszą być elastycznie regulowane, aby zrealizować funkcję ściemniania i uniknąć problemów z odblaskiem i odbiciem.

wysokość klosza

5.Racjonalny wybór

Nie myśl, że „drogie jest dobre, przynajmniej nie tak źle”. Nie ma dowodów na to, że „drogie lampy biurkowe są dobrymi lampami biurkowymi”, ale istnieje wiele kontrprzykładów. Wiele zwykłych lamp biurkowych wykorzystuje wysokie ceny jako „sztuczki”, aby wprowadzić konsumentów w błąd. Dlatego nie można oceniać zalet i wad na podstawie ceny, ale racjonalnie wybrać lampę stołową z rodzaju źródła światła i konstrukcji lampy.

Powodem, dla którego zwykłe lampy biurkowe łatwo ranić oczy, jest nic innego jak niewystarczająca antyodblaskowa, niebieskie światło i stroboskopowa. Lampa stołowa do ochrony oczu stawia wysokie wymagania w tych trzech aspektach.Za wszelką cenę, podwójne źródła światła są zaprojektowane tak, aby zrównoważyć światło otoczenia.Efekt przeciw niebieskiemu światłu musi przejść rygorystyczne testy bezpieczeństwa biologicznego, a częstotliwość migotania światła jest również zbliżona do naturalnego światła.

Back to top