5 najlepszych klasycznych żyrandoli, które musisz wiedzieć

5 najlepszych klasycznych żyrandoli, które musisz wiedzieć.

Jeśli chodzi o lampy, wiele osób myśli o Europie Północnej. Jego zimny klimat i chęć przebywania przez większość czasu w domu sprawiają, że aranżacja wnętrz jest bardzo ludzka. Najpiękniej zaprojektowane lampy na świecie pochodzą ze złotego wieku po II wojnie światowej i po umyciu czasu nadal są trendami w każdej epoce.

W tym numerze wybiorę żyrandole w lampach i podzielę się z Wami kilkoma klasycznymi i popularnymi żyrandolami.

1.PH lampa żyrandoli

Jedną z kultowych lamp duńskich jest lampa PH zaprojektowana przez Poula Henningsena, nazywana „najlepszym przypisem do interpretacji „ponadczasowego stylu” duńskiego designu. „

Klosz warstwowy zaprojektował tak, aby światło było miękkie i jednolite, eliminując cień zwykłych lamp, a źródło światła nie było widoczne pod żadnym kątem, aby nie palić oczu, i jest pełne humanistycznej troski i człowieczeństwa. Jednocześnie spełnia potrzeby funkcji i stanowi korzystną kompensację widma żarówki, aby uzyskać bardziej odpowiednią barwę światła.

Od tego czasu zaprojektowany przez niego PH Karczoch był również nazywany „Lampą w kształcie szyszki sosnowej”, ponieważ przypominał sosnowe szyszki. Źródło światła było rozprowadzane miękko i równomiernie w przestrzeni dzięki wzajemnemu załamaniu się każdego ostrza. Wiele osób w Danii miało zwisający kwiat sufit.

2.Beat żyrandoli

Ten żyrandol został zaprojektowany przez brytyjskiego geniusza projektanta Toma Dixona. Mówi się, że podróżując po Indiach, widział przechodniów z różnymi pojemnikami na wodę na głowach. Te tradycyjne rzemieślnicze butelki, garnki i sztućce dotknęły jego zamiłowania do rękodzieła metalowego, dlatego zaprosił rzemieślników z Moradabad w północnych Indiach, aby wykonali dla niego lampy w kształcie sztućców do gotowania.

Ma bardzo postmodernistyczny industrialny styl, klosz wykonany jest z grubego mosiądzu, czarna powierzchnia zewnętrzna kontrastuje z ciepłym złotym wnętrzem i często możemy to zobaczyć w restauracji.

3.Branching żyrandoli

To istny reprezentatywny projekt z 2017 roku. Jest to żyrandol Branching zaprojektowany przez Lindsey Adelman studio w Nowym Jorku.Molekuły można dowolnie łączyć, a kolory są zróżnicowane.Jest elegancki i lekki, i doskonale komponuje się z różnymi przestrzeniami, takimi jak salon, jadalnia czy sypialnia.

4.Flos IC żyrandoli

Kolekcja IC autorstwa Michaela Anastassiadesa dla Flos obejmuje lampy podłogowe, lampy wiszące, lampy stołowe, kinkiety i lampy sufitowe. Ta seria bardzo rozpoznawalnych, niezwykle cienkich mosiężnych wsporników w połączeniu z białym kulistym kloszem, można powiedzieć, że projektantka wykorzystała minimalistyczną estetykę do granic możliwości.

5.Eos Piórkowe światło

Zaprojektowany przez Vitę żyrandol z piór jest wykonany z gęsich piór, co sprawia, że ​​światło jest bardziej miękkie w przestrzeni, co doskonale nadaje się do stworzenia stylu nordyckiego. Podobny w stylu do klosza Kronin firmy IKEA, cena jest stosunkowo niższa, a jedwabna lampa jest również bardzo odpowiednia do stworzenia stylu nordyckiego.

Back to top