Najpopularniejsze żyrandole 2022

1.Żyrandol ze szkła mosiężnego

Lampa wykonana metodą nadmuchu ręcznego.

Amerykański projektant minimalistyczny Lindsey Adelman i jego zespół używają ręcznego dmuchania, aby każda żarówka miała swoje własne cechy. Połączenie szklanych kulek i wygiętych pod kątem mosiężnych wsporników przywodzi na myśl kwitnące gałęzie wiśni.

2.Delightfull Coltrane

Lampa jak bambusowa tuba.

Kształt bambusowej tuby oraz sztuka światła i cienia to klasyczne elementy pasujące do jazzowego stylu. Ten żyrandol zaprojektowany przez Johna Coltrane’a, poprzez regulację długości żyłki, pozwala na uzyskanie żyrandola pod różnymi kątami nachylenia. Wystarczy jedno światło, aby wzmocnić artystyczny i warstwowy charakter całej przestrzeni.

3.Flos TARAXACUM

Piękna lampa na dzień lub na noc.

Projektant Achille Castiglioni to bardzo kreatywna osoba, lampa przypominająca dmuchawiec, nie tylko piękna, gdy świeci w nocy, ale także wyjątkowe i kreatywne dzieło sztuki w ciągu dnia. Taraxacum 88 to konstrukcja przypominająca rzeźbę, składa się z 20 trójkątnych kawałków aluminium, które są ze sobą połączone poprzez precyzyjne wyliczenie rozmiaru.Każdy kawałek ma 3 oprawki lamp, dające światło niezliczonych żarówek.

4.The IdéeAL Lamp Series 

Lampa, która wygląda jak kolba stożkowa.

Ręcznie robiony żyrandol projektanta Clementa Terrenga ma kształt tradycyjnego chińskiego lampionu i jest bardziej nowoczesny po zmieszaniu kolorów. Szklane klosze równoważą wizualną wagę. Ciepłe, pomarańczowe światło wypełnia całą przestrzeń nutą nostalgii i retro.

Back to top