Top 5 sposobów na wybór najlepszych lamp wiszących do jadalni

Nie trzeba dodawać, że znaczenie oświetlenia, zmiana światła i cienia bezpośrednio wpływa na wiele rzeczy. Restauracja nie jest wyjątkiem.Odpowiednie oświetlenie sprawi, że Twój posiłek będzie dwa razy przyjemniejszy niż inne.Ciepłe i jasne żyrandole mogą nie tylko oświetlić stół jadalny, ale również nieskończenie ozdobić przestrzeń i zwiększyć apetyt.

W pozornie jednofunkcyjnej przestrzeni restauracji, jeśli znajdzie się ciekawy i stylowy żyrandol do rozbudowy restauracji, będzie to nie tylko kilka metrów kwadratowych na pełny posiłek, ale także narzędzie oświetleniowe, które potęguje emocje.

Kilka zasad wyboru żyrandoli do jadalni

  • 1. Zasada oświetlenia: Zaleca się wybór lamp, które pozwalają źródłu światła świecić w dół.
  • 2. Wybór CRI: Aby kolory potraw i zup były realistyczne, oddawanie barw źródła światła powinno być lepsze, a współczynnik oddawania barw nie niższy niż 90Ra.Im wyższy wskaźnik, tym silniejszy stopień redukcji.
  • 3. Wybór temperatury barwowej: 3000-4000K to temperatura barwowa odpowiednia dla domu, a zalecana temperatura barwowa dla restauracji to 3000K, co może stworzyć ciepłą i komfortową atmosferę, zwiększyć apetyt i promować uczucia między członkami rodziny.
  • 4. Prostokątne stoły do ​​jadalni nadają się do lamp prostokątnych, a okrągłe stoły do ​​jadalni bardziej harmonijnie komponują się z lampami okrągłymi.
  • 5. W przypadku satysfakcjonującego oświetlenia możliwe jest również wprowadzenie zmian w sposobie zawieszenia, takich jak asymetryczne rozmieszczenie czy przesunięte naprzemiennie wysokości, tak aby poprawić poziom przestrzeni i oświetlenia.

1.Żyrandol mały rozmiar

Delikatne i małe żyrandole są niezastąpione w jadalni, małe i szykowne, a przy tym bardzo dekoracyjne. Ten rodzaj lampy nadaje się do łączenia kilku lamp w celu oświetlenia stołu w jadalni.

2.duży żyrandol do jadalni

Kształt dużego żyrandola do jadalni jest elegancki i wspaniały, a oświetlenie i dekoracja są prawidłowe. Ten rodzaj lampy wiszącej jest średniej wielkości, a jedno światło wystarczy, aby oświetlić stół w jadalni.

3.Minimalistyczna klauzula linii

Jeśli restauracja w domu ma obie wielofunkcyjne obszary, takie jak miejsce do pracy i strefa wypoczynku, oświetlenie liniowe jest pierwszym wyborem, proste i eleganckie, łatwe do dopasowania.

Back to top