studio lyktan

Atelje Lyktan to znany szwedzki producent oświetlenia. Firma ma długą i bogatą historię. Firma Atelje Lyktan została założona w 1940 roku i nadal się rozwija, choć na mniejszą skalę, w południowo-szwedzkim mieście Ahus. Dziś atelje Lyktan oferuje szeroką gamę wysokiej jakości produktów oświetleniowych. Obejmuje to lampę wiszącą LED HOOD, zaprojektowaną dla firmy przez jedną z najbardziej znanych szwedzkich firm projektowych, Form Us With Love.

Oprócz własnej linii produktów atelje Lyktan jest również kluczowym partnerem wielu dużych światowych marek. Firma posiada czcigodny zespół projektowy i produkcyjny, który wytwarza różnorodne innowacyjne i eleganckie produkty do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, Atelje Lyktan projektuje, produkuje i dostarcza szeroką gamę opraw oświetleniowych, które można dostosować do szerokiego zakresu potrzeb. Oprócz rozwiązań oświetleniowych firma znana jest ze swoich praktyk zrównoważonego rozwoju i zaangażowania w ochronę środowiska. Atelje Lyktan posiada również duże archiwum kultowego szwedzkiego designu. W 2009 roku atelje Lyktan opublikowało własną książkę, która jest obszernym przeglądem 75 lat działalności firmy.

W przeszłości atelje Lyktan była firmą szytą na miarę, skupiającą się na niestandardowych projektach dla architektów i projektantów wnętrz. Ale nowy właściciel, Fagerhult, przekształcił firmę w bardziej globalny podmiot. Firma ma większy łańcuch produkcji i dostaw, co oznacza szerszą gamę produktów i usług. Wśród swoich najważniejszych osiągnięć jest wykonawcą największego na świecie zamówienia na lampy. 16 300 lamp, które atelje Lyktan dostarczyło na Igrzyska Olimpijskie w Monachium w 1972 roku, nadal pozostaje największym pojedynczym zamówieniem w historii firmy.

Oprócz produktów oświetleniowych atelje Lyktan oferuje imponujące portfolio projektów koncepcyjnych, produkcji koncepcyjnej i marketingu koncepcyjnego. Firma ściśle współpracuje z renomowanymi projektantami, aby tworzyć wysokiej jakości, wielokrotnie nagradzane i zaawansowane technicznie produkty. Podczas gdy jej sztandarową linią produktów jest różnorodny wybór żyrandoli, kinkietów i lamp stołowych, Atelje Lyktan ma również obszerny katalog klasyków, jedynych w swoim rodzaju elementów i innych nowoczesnych projektów do wyboru. Ponadto atelje Lyktan szczyci się skarbnicą materiałów archiwalnych, które ilustrują jego długą i bogatą historię.

Chociaż istnieje wiele innych firm w branży, atelje Lyktan udało się z powodzeniem połączyć tradycyjne podejście do projektowania i produkcji z nowoczesnym sposobem myślenia. Wykorzystując najnowocześniejsze materiały, Atelje Lyktan jest w stanie zapewnić szeroką gamę rozwiązań oświetleniowych, które zaspokoją potrzeby zarówno klientów, jak i użytkowników końcowych. Obejmuje to lampę wiszącą HOOD LED, zgrabne rozwiązanie, które idealnie nadaje się do otwartych przestrzeni. Ponadto atelje Lyktan projektuje, opracowuje i produkuje szeroką gamę opraw oświetleniowych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Oznacza to, że atelje Lyktan jest w stanie nie tylko zaoferować swoim klientom szeroki wybór, ale także urzeczywistnić właściwy wybór.

Back to top