Recenzja filmu Pokój na miotle

room on the broom movie

Oparty na książce dla dzieci pod tym samym tytułem autorstwa Julii Donaldson, Pokój na miotle to film animowany, w którym występują Rob Brydon, Gillian Anderson, David Walliams, Sally Hawkins i Martin Clunes. Został wyreżyserowany przez Maxa Langa i Jana Lachauera i wydany w 2012 roku w BBC One. Został również wyemitowany w PBS Kids Sprout jako specjalny dodatek na Halloween w USA w październiku 2013 roku.

Czarownica

Historia zaczyna się od czarownicy i jej kota wyruszających w podróż. Latają nad górami, rzekami i lasami beztrosko, ale kiedy lecą przez las, wiedźma gubi kapelusz. Leci w dół, aby go szukać, a kiedy to robi, znajduje psa, który chce dołączyć do nich na miotle.

Pojawiają się też ptak i żaba, choć kot nie jest pewien ich obecności. Ciągle go irytują, ale kiedy wszyscy razem jadą na miotle, wiedźma widzi, jak cudownie jest mieć ich wszystkich.

Kilka innych zwierząt również chce dołączyć do imprezy. Pies (Martin Clunes) i ptak (Sally Hawkins) wkrótce również znajdują się na miotle, ale muszą ją dzielić, dopóki żaba nie podskoczy w ostatniej chwili, a miotła nie złamie się na pół.

To świetny film dla małych dzieci, ponieważ promuje przyjaźń, akceptację między różnymi gatunkami (antyrasizm) i pracę zespołową. Jest też przesłanie, aby uważać na swoich przyjaciół i upewnić się, że są bezpieczni, co zawsze jest ważne.

W filmie występuje nominowany do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany Simon Pegg oraz dwóch tych samych artystów, którzy pracowali nad popularną książką i filmem The Gruffalo (Jan Lachauer i Max Lang). Dołącza do nich znakomita obsada, w skład której wchodzą Rob Brydon, Gillian Anderson, Sally Hawkins, David Walliams i Timothy Spall.

Pokój na miotle to piękny i czarujący film, idealny dla każdej rodziny. Jest to również świetna pomoc dydaktyczna, ponieważ promuje przyjaźń, akceptację między różnymi rodzajami zwierząt oraz ideę, że można być dobrym przyjacielem dla innych.

Film stanowi zabawną odmianę klasycznej historii hojnej wiedźmy i jej kota, którzy zapraszają grupę zwierząt do dzielenia się miotłą, ale okazują się przydatne, gdy wiedźmie zagraża przerażający smok. Uczy też dzieci o sile przyjaźni i zachęca je, by dawały szansę nowym ludziom, nawet jeśli nie są do końca pewne, czy mają to, czego potrzeba.

Back to top