Tiffany stylowy sowa lampka – ozdoba każdego pomieszczenia!

Historia Tiffany-stylowych lamp

Tiffany-stylowe lampy po raz pierwszy pojawiły się w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Ich nazwa pochodzi od imienia projektanta – Louisa Comforta Tiffany’ego. Był on synem założyciela jednej z największych firm jubilerskich tamtego czasu. Od dziecka był związany z przemysłem artystycznym i rzemieślniczym, co z pewnością wpłynęło na jego wybór zawodu.

Konstrukcja lamp Tiffany

Lampy Tiffany’ego charakteryzują się nietypową konstrukcją. Składają się z metalowego szkieletu, który jest pokryty kolorowymi szkłami. Do produkcji lamp używano różnych technik szkliarskich, m.in. ludwikaów, metodę fusingu czy zdobienia cyną.

Różnorodność wzorów

Tiffany-stylowe lampy są znane przede wszystkim z różnorodności wzorów. Projektant czerpał inspiracje z natury, sztuki gotyckiej czy japońskiej. Wzory te są niezwykle charakterystyczne i wciąż nie tracą na popularności. Tiffany’owskie lampy łączą w sobie sztukę z praktycznością – są idealne do wykorzystania w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego stylu.

Tiffany stylowy sowa lampka

Cechy produktu

Tiffany stylowy sowa lampka to nietypowe rozwiązanie dla miłośników natury i oryginalnych form oświetlenia. Lampka składa się z sowy wykonanej z kolorowych szkieł, która spoczywa na metalowej ramie. Kolorowe szkła tworzą piękne wzory, które są widoczne, nie tylko przy włączonej lampce.

Stylowa ozdoba pokoju

Tiffany stylowy sowa lampka to nie tylko funkcjonalne źródło światła, ale przede wszystkim stylowa ozdoba każdego pomieszczenia. Lampka doskonale prezentuje się na półce, biurku, czy komodzie. Sowa wyrażająca spokój i mądrość przyciąga uwagę i dodaje uroku każdemu wnętrzu.

Unikatowość produktu

Tiffany stylowy sowa lampka to produkt, który wyróżnia się na tle standardowych lamp. Jego niebanalna forma przyciąga uwagę i stanowi oryginalny dodatek do każdego wnętrza. Lampka jest także unikatowa w swoim rodzaju, ponieważ tkanie kolorowych szkieł wymaga ogromnych umiejętności i cierpliwości ze strony rzemieślników.