Stare lampy z Wielkiej Brytanii – kolekcjonerskie skarby do wnętrz!

Wstęp

Antyki są jednym z największych skarbów, jakie możemy znaleźć w naszych domach. Z jednej strony ukazują one historię, a z drugiej strony dodają naszemu wnętrzu szlachetności i stylu. Z miłości do antyków powstał biznes, który zajmuje się importem lamp antycznych z Wielkiej Brytanii. W tym artykule opiszemy, co kryje się pod hasłem „antique lamps uk”.

Co to są lampy antyczne?

Lampy antyczne to obiekty, które zostały wykonane w latach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset lat temu. Najczęściej są to lampy olejowe, gazowe lub elektryczne, wykonane z brązu czy mosiądzu. Ich szklane abażury wytwarzane były, z użyciem starych technologii, dlatego posiadają one niepowtarzalną strukturę. Klasyczny styl tych lamp to przede wszystkim barok, wiktoriański i art deco.

Jak powstają lampy antyczne?

Lampy antyczne są wytwarzane przy użyciu starych technologii, które zostały opracowane wiele lat temu. Wtedy takie kawałki były wykonywane ręcznie, co powodowane było bardzo dobrą jakością wykonania. Do ich produkcji używano różnego rodzaju surowców, takich jak mosiądz, brąz, miedź oraz złoto i srebro. Do produkcji części szklanych używano specjalnej technologii wytwarzania szkła, która była stosowana tradycyjnie i jest znacznie różna od dzisiejszej technologii.

Komu polecamy antyczne lampy?

Antyczne lampy polecamy przede wszystkim miłośnikom historii i sztuki. Są to osoby, które cenią sobie piękno i styl w swoim domu, a jednocześnie chcą wprowadzić do swojego wnętrza odrobinę klasyki. Tego typu lampy świetnie pasują do mieszkań urządzonych w stylu retro lub vintage. Są one również idealnym wyborem dla osób poszukujących wyjątkowego prezentu dla kogoś bliskiego.

Antique lamps uk – sklep z lampami antycznymi

Antique lamps uk to sklep internetowy, który zajmuje się importem antycznych lamp z Wielkiej Brytanii. W sprzedaży znajdziemy lampy olejowe, gazowe oraz elektryczne z różnych okresów. Wszystkie lampy są w bardzo dobrym stanie i zostały odnowione przez specjalistów.

Najciekawsze kolekcje lamp antycznych w sklepie Antique lamps uk

W sklepie Antique lamps uk znajdziemy wiele ciekawych kolekcji lamp antycznych. Wśród nich znajdują się:

Kolekcja lamp olejowych

W tej kolekcji znajdziemy lampy olejowe z różnych okresów, w różnych stylach i kolorach. Najczęściej spotykane są tutaj lampy w stylu wiktoriańskim i barokowym.

Kolekcja lamp gazowych

Lampy gazowe pochodzą głównie z okresu wiktoriańskiego i charakteryzują się bardzo eleganckim i lirycznym stylem. Ich abażury najczęściej są w barwach pastelowych i posiadają ciekawe zdobienia.

Kolekcja lamp elektrycznych

W tej kolekcji znajdziemy wiele ciekawych lamp z epoki art deco oraz lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Lampy te są wykonane z różnych materiałów, od mosiądzu i brązu aż do marmuru i onyksu.