Lampa Orange z lat 70. – stylowy dodatek dla Twojego domu!

Czym jest lampa Orange z lat 70.

Lampa Orange z lat 70. to kultowy dodatek do wnętrz, który zyskał popularność w czasie swojego powstania, a także pozostaje na topie do dziś. Jest to lampka stołowa w kształcie syntetycznej kuli, wykonanej z plastiku nasyconego intensywnie pomarańczowym pigmentem. Jej stylowy i niepowtarzalny design idealnie wpisuje się w fashion retro i vintage feel.

Skąd pochodzi lampa Orange z lat 70.

Lampa Orange z lat 70. powstała w okresie między 1960 a 1970 rokiem, w stylu futurystycznym. Jej projektantami byli Niemcy: Helmut Bätzner, Franz Richard Untersteller oraz Marianne Brandt. Byli oni członkami Design Zentrum w Stuttgart i tworzyli lampy dla zajmującej się projektowaniem oświetlenia niemieckiej firmy Kaiser Leuchten. Lampa zyskała błyskawicznie popularność na całym świecie, dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi i nawiązaniom do podobnych projektów związanych z książkami science-fiction.

Lampa Orange z lat 70. i jej warianty

Lampy Orange produkowane były w różnych wariantach, m.in. w kształcie kuli, dysku, lub stożka zakończonego płaskim trzonem, który służył jako podstawka. Lampy te były często dostępne w różnych kolorach, ale najbardziej rozpoznawalna z nich była intensywnie pomarańczowa wersja. I choć lampa Orange została zaprojektowana jako lampion stołowy, to dziś istnieją także wersje naścienne, które z powodzeniem mogą zastępować lampiony wiszące.

Lampa Orange z lat 70. w dzisiejszym wydaniu

Choć lampa Orange z lat 70. została wyprodukowana ponad 50 lat temu, to wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Jej wyjątkowość i stylowy design sprawiają, że pasuje zarówno do loftów, jak i do klasycznych i minimalistycznych wnętrz. W latach 70. była ona symbolem awangardy i oryginalności, dzisiaj dodaje stylu i klasy każdemu wnętrzu. Wiele współczesnych aranżacji wnętrz nadal skłania się ku retro, czyniąc lampa Orange z lat 70. niezwykle popularnym wyborem.