Spektakularne zakończenie sezonu z zawieszeniem Gran Finale

Spektakularne zakończenie sezonu z zawieszeniem Gran Finale


Zawieszenie Gran Finale – Co to jest?

Gran Finale to ogólnopolska akcja charytatywna, organizowana co roku w Polsce od 1993 roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym czasie organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, takie jak koncerty, licytacje, imprezy sportowe i wiele innych, aby zbierać fundusze na cele dobroczynne.

Zawieszenie Gran Finale jest jednym z ważniejszych wydarzeń organizowanych w ramach akcji Gran Finale. Polega ono na zawieszeniu puszek z logo akcji w miejscach publicznych, takich jak sklepy, restauracje, kawiarnie, galerie handlowe itp. Przechodnie, klienci i goście tych miejsc mogą wrzucić pieniądze do puszek, aby wesprzeć charytatywną działalność fundacji. W 2020 roku Zawieszenie Gran Finale odbyło się 12 stycznia i zebrało ponad 102 miliony złotych.

Koniec sezonu Gran Finale – Jakie wydarzenia się odbyły?

Gran Finale to nie tylko jednorazowe wydarzenie, ale całoroczna działalność fundacji. Jednak sezon Gran Finale kończy się zawsze spektakularnym wydarzeniem, które łączy w sobie muzykę, rozrywkę i emocje.

Koncerty

W ramach Gran Finale odbywają się liczne koncerty, które mają na celu zachęcenie ludzi do wsparcia akcji charytatywnej. W zeszłym roku na koncertach podczas finału wystąpili m.in. Tede, Kortez, Lao Che, Golec uOrkiestra, Hey, Łąki Łan i wiele innych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Licytacje

Podczas finału Gran Finale na aukcjach internetowych i na żywo licytowane są różnego rodzaju przedmioty i doświadczenia. W tym roku można było licytować m.in. wycieczki zagraniczne, spotkania z gwiazdami, gadżety, książki, kolekcjonerskie winyle i wiele innych.

Konkursy

W czasie finału Gran Finale organizowane są również konkursy, w których można wygrać cenne nagrody, a jednocześnie wesprzeć działalność fundacji. W zeszłym roku można było m.in. wygrać samochód Hyundai Kona Electric.

Podsumowanie sezonu Gran Finale

Sezon Gran Finale 2019/2020 zakończył się ogromnym sukcesem. W ciągu całego roku udało się zebrać ponad 175 milionów złotych. Wszystkie te pieniądze zostaną przeznaczone na cele dobroczynne, takie jak np. zakup sprzętu medycznego dla dziecięcych oddziałów szpitalnych, budowa hospicjów dla nieuleczalnie chorych, pomoc dla seniorów czy edukacja zdrowotna dla dzieci i młodzieży.

Dzięki akcji Gran Finale możemy wspólnie działać na rzecz poprawy warunków życia i zdrowia ludzi w Polsce. Nie tylko dajemy charytatywną pomoc tym, którzy jej potrzebują, ale także integrujemy się jako społeczność wokół wartości i idei, które na co dzień często zostają zapomniane.