Projektowanie lamp stołowych: Luce da tavolo

Wstęp

Lampy stołowe to niezbędny element wyposażenia wnętrz. Dzięki nim można stworzyć odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu, ale także wprowadzić do niego dekoracyjny akcent. W artykule przedstawimy świetny projekt lampy stołowej – Luce da tavolo, którą zaprojektował znany włoski projektant Lorenzo Guzzini.

Luce da tavolo – projekt i inspiracje

Lorenzo Guzzini to znany we Włoszech projektant lamp. W swojej pracy kładzie duży nacisk na połączenie funkcjonalności z estetyką. W przypadku projektu Luce da tavolo Guzzini inspirował się sztuką i kulturą włoską. Lampy z serii Luce da tavolo łączą w sobie minimalistyczny design z elegancją i prostotą.

Wygląd lampy

Lampa Luce da tavolo składa się z prostego, cylindrycznego klosza oraz dwóch prostych elementów łączących klosz z podstawką. Klosz jest wykonany ze szkła o prostej, geometrycznej formie. Elementy łączące klosz z podstawką są wykonane ze stali nierdzewnej, która dodaje lampie eleganckiego wyglądu.

Funkcjonalność

Luce da tavolo to nie tylko piękny element dekoracyjny, lecz również bardzo funkcjonalna lampa stołowa. Dzięki swojemu minimalistycznemu designowi i neutralnym kolorom, idealnie wpasowuje się w każde wnętrze. Lampa ta jest również regulowana, dzięki czemu możemy dostosować jej oświetlenie do zapotrzebowania. Dodatkowo klosz jest wykonany ze szkła, co pozwala na równomierne rozprowadzenie światła.