Ciekawe kształty lamp – oświetlenie z charakterem

Zapewniają estetykę oraz funkcjonalność

W dzisiejszych czasach oświetlenie jest niezbędnym elementem każdego mieszkania. Nie tylko spełnia swoją podstawową funkcję – oświetlenie pomieszczeń, ale także wpływa na całą aranżację i klimat w pokoju. Aby nadać pomieszczeniu charakteru i oryginalności, warto sięgnąć po ciekawe kształty lamp. Przede wszystkim, świetnie spełnią swoją funkcję oświetleniową, a nawet staną się centralnym punktem wszelkich dekoracji.

Zastosowanie

Kształt lampy ma ogromne znaczenie w kwestii aranżacji wnętrza. Dlaczego? Ponieważ stylowe i oryginalne kształty lamp w zaskakujący sposób mogą wpłynąć na całą aranżację pomieszczenia. Mogą nadać mu odpowiedni klimat oraz charakter. Przykładowo, ciekawe kształty lamp z powodzeniem odnajdą się w salonach, pokoju dziecka czy na korytarzu. W przypadku salonu warto postawić na eleganckie modele wykonane z mosiądzu lub miedzi, które w połączeniu ze stylowym oświetleniem nad stołem czy obok kanapy, dodadzą klasy i elegancji całej przestrzeni. Natomiast w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się lampy w kształcie gwiazdek, księżyców lub zwierząt. Wystarczy umieścić je na suficie lub ścianie, by nadać tematyczny charakter pokoju.

Najpopularniejsze modele

Wśród najmodniejszych i najbardziej oryginalnych kształtów lamp, na pierwszym miejscu z pewnością należy wymienić lampy w kształcie kropli. Ich zaletą jest nie tylko estetyka, ale także funkcjonalność. Z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne oświetlenie w salonie, jadalni czy sypialni. Innym popularnym kształtem są lampy w kształcie diamentów. To eleganckie i stylowe rozwiązanie, które idealnie nadaje się do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Z kolei lampy owalne lub okrągłe doskonale oświetlą kuchnię czy łazienkę. Jeśli szukasz oryginalnego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na lampy w kształcie roślin lub zwierząt. To doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecka lub do mieszkań utrzymanych w stylu boho czy etnicznym.