Oświetl swoje wnętrza nowoczesnym stylem: Light Shade Modern

Wprowadzenie

Poszukujesz sposobu na wzbogacenie swojego domu lub mieszkania i chcesz, by stało się ono jeszcze bardziej stylowym i nowoczesnym miejscem? W takim razie musisz poznać tajemnicę wyjątkowego stylu, jakim jest Light Shade Modern. W niniejszym artykule dowiesz się, co to właściwie oznacza, jakie elementy charakteryzują ten styl oraz jak go w prosty sposób wdrożyć w swoim domu.

Light Shade Modern – co to takiego?

Light Shade Modern to styl, który charakteryzuje się minimalistycznymi formami oraz biomechanicznymi kształtami. W tej stylistyce dominują delikatne ramki otaczające plafony oraz lustra i ozdobione futurystycznymi wzorami.

Styl Light Shade Modern jest inspirowany naturą i promieniowaniem, co daje nam wrażenie, że nasze wnętrza oświetla miękka i przyjemna poświata.

Elementy charakteryzujące Light Shade Modern

W stylu Light Shade Modern najczęściej występują formy smukłe i proste, a użyte materiały to najczęściej metal, szkło i tworzywa sztuczne. Doświetlając wnętrze właśnie lampami inspirowanymi stylem Light Shade Modern możemy uzyskać efekt futurystycznego kosmosu w harmonii z ciepłymi i przytulnymi odcieniami.

Lampy

Lampy to jedne z głównych elementów dekoracji w stylu Light Shade Modern. Najczęściej wybierane modele to te o smukłych kształtach, wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego. Warto zwrócić uwagę na ich widoczną konstrukcję, która doskonale wpisuje się w charakter tej stylistyki.
Jeżeli szukasz eleganckich i nowoczesnych lamp, które w pełni zaspokoją potrzeby oświetleniowe Twojego mieszkania czy domu, warto sięgnąć po modele Light Shade Modern.

Lustra

Lustra są nieodłącznym elementem wystroju mieszkań i domów w stylu Light Shade Modern. Zazwyczaj mają ciekawe kształty, są umieszczone na ścianach lub wbudowane w meble oraz ozdabiane futurystycznymi wzorami. Warto pamiętać, że to szczególnie lustra wprowadzają do wnętrza iluzję przestrzeni i dodają mu charakteru.

Meble

W stylu Light Shade Modern, meble są proste, często o geometrycznych kształtach i wykonane z metalu lub drewna z dodatkiem szkła lub tworzyw sztucznych. Elementem wyróżniającym meble w tym stylu są ozdobne detale w postaci kółek, przesłon i kolorowych, modne tapicerki.

Wdrożenie stylu Light Shade Modern w swoim domu

Wprowadzenie do swojego domu elementów charakterystycznych dla stylu Light Shade Modern jest bardzo proste. Najważniejsze, to postawić na minimalizm i nowoczesne materiały. Dobrze dobierać kolory – odcienie szarości, bieli oraz czerni są bardzo modne.

Teren prywatny

Kuchnia i salon to miejsca, w których spędza się najwięcej czasu. Warto postawić na żyrandol lub lampy o prostych kształtach, geometrycznych kształtach. Można łączyć kontrasty i miksować ze sobą materiały – np. drewno z metalami. Warto równieź postawić na stylową lampę stołową.

Salon

Na sofach, fotelach i poduszkach wybierajmy modne, monochromatyczne odcienie, które dobrze komponują się z kolorowymi detalami czy dodatkiem którym jest stylowe lustro lub elegancka rzeźba. Warto dbać o komfort, wprowadzając lekkie rośliny czy kwiaty.

Sypialnia

Dla spragnionych spokoju i relaksu poleca się sypialnię przeznaczoną do odpoczynku i wypoczynku. Najlepiej, żeby wnętrze było utrzymane w ciepłej tonacji i odelce empatyczne odcienie. Elementem, który wprowadza do sypialni nieco nowoczesności w stylizacji Light Shade Modern, mogą być proste, jednak modne ołówkowe rolety, które otaczają ramę okna.

Podsumowanie

Light Shade Modern to styl, który charakteryzuje się minimalistycznymi formami oraz biomechanicznymi kształtami. W stylu Light Shade Modern najczęściej występują formy smukłe i proste, a użyte materiały to najczęściej metal, szkło i tworzywa sztuczne. Lampy o smukłych kształtach, wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, lustra z futurystycznymi wzorami i proste, chociaż stylowe meble sprawiają, że wnętrze nabiera wyjątkowego charakteru. Wprowadzenie do swojego domu elementów charakterystycznych dla stylu Light Shade Modern jest bardzo proste i pozwoli Ci uzyskać efekt futurystycznego kosmosu w harmonii z ciepłymi i przytulnymi odcieniami.

Źródła

1. „Light Shade Modern, czyli nowoczesne wnętrza”. Dom wnetrz.pl, 7 stycznia 2019.
2. „24 pomysły na styl Light Shade Modern w twoim domu”. Houser.pl, 12 grudnia 2019.
3. „Nowoczesne wnętrza w stylu Light Shade Modern”. Wnętrza.pl, 9 stycznia 2020.