Luz Conejo – Hiszpańska artystka, którą warto poznać

Kim jest Luz Conejo?

Luz Conejo to hiszpańska artystka, która mieszka i pracuje w Berlinie. Jej prace są złożone z abstrakcyjnych form i wzorów, które łączą się w harmonijne kompozycje.

Jako artystka interdisciplinaryjna, Luz Conejo podejmuje wyzwania rysunku, malarstwa, rzeźby, wideo i instalacji. Nie ogranicza się jednak tylko do tych dziedzin, w swojej twórczości odnosi się także do architektury oraz designu.

Jakie są cechy charakterystyczne twórczości Luz Conejo?

Luz Conejo charakteryzuje się wykorzystaniem strukturalnych elementów, powtarzających się kształtów oraz jaskrawych kolorów i kontrastów. Tworzy kompozycje, które łączą w sobie abstrakcyjne formy i naturalistyczne elementy. W swojej sztuce nawiązuje do natury, ale również do geometrii, matematyki i fizyki.

W jej pracach często pojawiają się kropki i linie, które w połączeniu tworzą fascynujące wzory. Za pomocą takich elementów artystka świetnie oddaje złożoność i harmonię przyrody. Jej prace są jednocześnie minimalistyczne i skomplikowane.

Jakie są najważniejsze dzieła artystki?

Pierwszą dużą międzynarodową wystawą Luz Conejo było prezentowanie prac w The Other Art Fair w Los Angeles w roku 2018. Na wystawie zaprezentowała swoje ręcznie wykonane tapety o nazwie „World in Patterns”.

Jednym z ciekawszych projektów Conejo jest praca zatytułowana „Poquitos Tiempos”, która została zaprezentowana w Berlińskim Muzeum Architektury w Brukseli w 2018 roku. Instalacja składała się z 15 modułów – każdy z nich przedstawiał formę, kolor i figury geometryczne. Całość zbudowano z pomocą dziesiątek tysięcy kolorowych kawałków papieru, każdy o wymiarze 4,5 x 4,5 cm.

Ważnym dziełem Luz Conejo jest także ręcznie robiona książka „Océano”, która opowiada historię przemiany oceanu z lat 50-tych XX wieku do czasów współczesnych. W książce artystka połączyła technikę malarstwa i rysunku oraz swoje skłonności do matematyki i fizyki.