Współczesny design żyrandola – Chandelier w nowoczesnym wydaniu

Początki żyrandola

Żyrandole pojawiły się już w starożytności, ale ich wygląd ewoluował na przestrzeni wieków. W XVIII wieku żyrandole zaczęły przybierać bardziej ozdobne formy i stały się symbolem luksusu i bogactwa.

Chandelier – żyrandol we współczesnym wydaniu

Współczesny design żyrandola to nie tylko przepych i przesadzone ozdoby, ale również minimalizm i prostota. Chandelier w nowoczesnym wydaniu to zwykle elegancko zaprojektowane i wykonane żyrandole, które nadają pomieszczeniu charakteru.

Nowoczesne żyrandole

Nowoczesne żyrandole często składają się z geometrycznych kształtów wykonanych z metalu lub szkła. Można znaleźć wśród nich zarówno minimalistyczne żyrandole utrzymane w jednej kolorystyce, jak i kolorowe i pstrokate modele.

Chandelier w stylu industrialnym

Chandelier w stylu industrialnym to żyrandol wykonany z surowych materiałów, takich jak metal, beton czy drewno. Charakteryzuje go prostota i minimalizm, a także surowy i nieprzetworzony wygląd. Taki żyrandol szczególnie dobrze sprawdzi się w loftach i przestronnych pomieszczeniach.

Żyrandol w stylu vintage

Żyrandole w stylu vintage to modele, które nawiązują do designu z lat 70. i 80. XX wieku. Ten typ żyrandoli charakteryzuje się kolorowymi kloszami, często wykonanymi ze szkła lub plastiku, oraz abstrakcyjnymi kształtami.