Przytulny rustykalny salon w stylu skandynawskim

Wstęp

Jeśli szukasz sposobu na stworzenie przytulnego, a zarazem stylowego salonu, to rustykalny styl skandynawski jest dla Ciebie idealnym wyborem. W artykule przedstawimy Ci kilka prostych, a zarazem skutecznych sposobów, dzięki którym osiągniesz efekt przytulnego i stylowego wnętrza.

Biel na pierwszym miejscu

Rustykalny styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim jasnymi kolorami. Biel jest zdecydowanie dominującym kolorem w takim wnętrzu. Połącz ją ze szkłem i drewnem, aby uzyskać efekt nowoczesnego, a zarazem przytulnego salonu.

Wybierz naturalne materiały

W rustykalnym salonie skandynawskim warto wybierać naturalne materiały. Drewno, bawełna, len czy wełna to podstawowe materiały, na które warto postawić. Dzięki nim w łatwy sposób uzyskasz przytulny i naturalny klimat w swoim salonie.

Minimalizm i prostota

Rustykalny styl skandynawski to także minimalizm i prostota. W salonie powinny znaleźć się wyłącznie niezbędne meble i dodatki. Przy wyborze mebli postaw na proste formy i jasne kolory. W ten sposób uzyskasz efekt przestronności i spokoju w swoim salonie.

Dodatki w stylu skandynawskim

Choć liczba dodatków w rustykalnym salonie skandynawskim powinna być minimalna, to warto postawić na kilka charakterystycznych elementów. Najbardziej popularnymi dodatkami są: świeczniki, poduszki w kratkę, pledy oraz drewniane skrzynie i kosze. Wszystkie one idealnie wpisują się w klimat salonu w stylu skandynawskim.